Mé první focení - 21-12-2008 - 1.část

23. prosince 2009 v 13:08 | David |  Archiv
Tak takhle jsem kdysi začínal-21. 12. 2008.:

Kolem baráku(Bartošova čtvrť):
Pak jsem jel do města(to až v dalším článku).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Botik Botik | E-mail | Web | 28. prosince 2009 v 12:16 | Reagovat

Asi se to nezdá, ale začátky bývají vždy těžké... Neb ten kdo fotí dobře už od začátku je pouze vymyšlený.
Budu tedy docela přísný (to jsem vždycky, ale tady možná trochu uberu). Nechci aby tě to odradilo od dalšího focení. Já jsem začínal podstatně hůř.
Měl bys ale vědět, že je a bude vždy co dohánět. A tady je toho docela hodně.
Fandové jsou rozdělení na dva takové základní typy (když to hodně zjednoduším). Pro první jsou hlavní vozidla atd. - ti většinou moc nepřemýšlí a dokumentují vše co se okolo pohne, aby měli spoustu hezkých fotek.
No a pro druhé jsou nejdůležitější samotné fotografie (typicky já nebo Migoš - Gason). Ti se podívají kdy to jede, najdou si nějaké co nejhezčí místo, vše si nastaví, najdou si vhodnou kompozici... A vyčkávají. A až to pojede, většinou se z toho vydaří kvalitní snímek.
Pokud chceš udržovat blog z fotografií, a chceš mít nějakou slušnou návštěvnost, doporučuji se přidat k těm druhým (samozřejmě si něco málo o fotografování přečíst. Divil bys se, co s fotkami udělá třeba dodržování zákonu 1/3 neboli zlatého řezu).
U každé fotky ti nechám počet bodů (X/10), a zkusím ti říct kde vidím jaké chyby. Tady toto jsi fotil už před rokem, takže od té doby to asi prošlo spoustou změn, ale stejně je dobré se poohlédnout a ty chybky si uvědomit.
PS.: Opravdu se na to dívej trošku s nadhledem, dokážu kritizovat stejně jako Pohlreich... A přitom to ani jeden z nás nemyslí špatně.
Tak, jdem na to:
1) 6/10 - jojo, začátky... Matroš není tak špatný, ale chtělo to vylepšit na PC. Minimálně ořezat zleva. Takto je to (spolu s počasím) slabá 6.
2) 6/10 - o něco lepší šestka. Stejně to ale chtělo počkat až přijede blíž, a pak v PC ořezat zprava.
3) 7/10 - klasická chyba, když se fotí zezadu, tak by nikdy neměly být ufíknuté troleje (představ si ženskou které na fotce ufikneš hlavu nebo kus nohou v naprosto nevhodném místě). Protože to je ale malichernost, a máš pěkné slunce a barvy, tak si to 7 zaslouží.
4) 7/10 - a to jsem hodný. Naprosto strašný ořez (takto fotit jen vyjímečně když to jinak nejde). Ale aspoň je to ostré, takže těch 7.
5) 7/10 - tady už je to docela pěkný, ale pořád nemůžu jít s hodnocením výš. Fotka je zešedlá a zavazí auta zprava. Hezké jsou naopak listy stromu vlevo.
6) 5/10 - nene, detailovky opravdu ale opravdu nestojí za to. Zvlášť pokud (jako tady) trpí kompozice a taky ostrost.
7) 8/10 - konečně první docela koukatelná fotka. Posunul bych foťák výš, ale není to vůbec špatné.

Tak si to sečteme... Je to 46/70. Tzn. (počkej, najdu kalkulačku)... 65,7%. Takže zcela regulérní 3 - dobré fotky. Ale byl jsem hodný, takže to chce opravdu docela dost zlepšit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama